Historic Vltava Rallye 2019

Historic Vltava Rallye 2019


26. 04. 2019 - 27. 04. 2019

Starting order to Leg 2

Number of crews: 80

Pos. No. Competitior Driver Co-driver Nationality Vehicle Group Priority Time
1. 1 Key Sport Engineering srl Lucky .. Pons Fabrizia ITA Lancia Delta HF Integrale E/4
07:30CET
2. 8 Wagner Karl Wagner Karl Zauner Gerda AUT Porsche 911 SC D/4
07:31CET
3. 2 Historic Rally Club Finland Silvasti Ville Pietiläinen Risto FIN Lancia 037 Rally E/6
07:32CET
4. 16 Historic Rally Club Finland Veikkanen Pentti Jaakkola Timo FIN Porsche 911 SC D/4
07:33CET
5. 10 Zippo Zippo .. Culasso Luca ITA Audi Quattro D/4
07:34CET
6. 5 Myrsell Mats Myrsell Mats Junttila Esko SWE Ford Sierra Cosworth E/4
07:35CET
7. 4 Jensen Valter Christian Jensen Valter Christian Pedersen Erik NOR BMW M3 E/4
07:36CET
8. 12 Kirvesmäki Ari Kirvesmäki Ari Jämsen Jukka FIN Toyota Corolla E/2
07:37CET
9. 18 Scuderia Coppa Amici Mekler László Meklerné Mikó Edit HUN Alfa Romeo 1750 GTAm C/3
07:38CET
10. 14 Pasutti Paolo Pasutti Paolo Campeis Giovanni ITA Porsche 911 RS C/4
07:39CET
11. 27 Mylle Carlo Mylle Carlo Laporte Olivier BEL Porsche 911 RS C/4
07:40CET
12. 6 Escuderia Madrid Historicos Sainz Antonio Martinez-Cattaneo Javier ESP Subaru Legacy RS E/4
07:41CET
13. 17 Historic Rally Club Finland Peltonen Esa Saarto Jyrki FIN Toyota Starlet D/1
07:42CET
14. 15 Historic Rally Club Finland Latvala Jari Sairanen Asko FIN Toyota Celica GT Four E/4
07:43CET
15. 19 Helins Motorsport Helin Stefan Lidebjer Granberg Ida SWE Opel Ascona A C/3
07:44CET
16. 35 Graham Ernie Graham Ernie Graham Karen GBR Ford Escort Twin Cam B/3
07:45CET
17. 34 Putz Michael Putz Michael Kraus Christoph AUT BMW 2002 TI B/4
07:46CET
18. 36 Dlugos Heiko Dlugos Heiko Rauber Tim DEU Ford Escort RS 1600 B/3
07:47CET
19. 45 Historic Rally Club Finland Norrgård Sverre Koponen Ari FIN BMW 2002 TI B/4
07:48CET
20. 23 Scuderia Coppa Amici Kalapács Zsolt Kalapács Kornel HUN Opel Kadett Coupe D/3
07:49CET
21. 39 Historic Rally Club Finland Papunen Jouni Soini Petteri FIN Mercedes-Benz 190 E E/4
07:50CET
22. 40 Weber Benedikt Weber Benedikt Cabanis Patrick DEU Porsche 911 SC D/4
07:51CET
23. 29 Baltes Michael Baltes Michael Jetzt Werner DEU Fiat 131 Abarth D/3
07:52CET
24. 25 Automoto klub Pačejov v AČR Hořejší Radek Klášterková Kateřina CZE Lada 1600 R D/2
07:53CET
25. 30 Scuderia Coppa Amici Sárdi Zoltán Sárdiné Zalatnay Rita HUN Alfa Romeo 1750 GTAm C/3
07:54CET
26. 26 Herczig Rallye Sport Kft. Magoss Péter Rónay László HUN Alfa Romeo 1750 GTAm C/3
07:55CET
27. 21 Historic Rally Club Finland Koskinen Pasi Koskinen Taru FIN Ford Escort RS 1600 C/2
07:56CET
28. 38 Graham Will Graham Will Johnston Michael GBR BMW M3 E/4
07:57CET
29. 28 Pošumavský auto moto klub v AČR Kakrda Josef Chludil Štěpán CZE Opel Ascona A C/3
07:58CET
30. 37 Historic Rally Club Finland Kivitila Elias Tuominen Timo FIN BMW 2002 TI B/4
07:59CET
31. 43 Historic Rally Club Finland Wilkman Klaus Valonen Hanna FIN Triumph TR8 D/4
08:00CET
32. 33 Parisi Antonio Parisi Antonio D'Angelo Giuseppe ITA Porsche 911 S B/4
08:01CET
33. 31 Historic Rally Club Finland Selänne Juha Haarala Markku FIN Škoda Favorit 136 L E/1
08:02CET
34. 41 Salminen Ari Salminen Ari Virtanen Mika FIN Porsche 924 Turbo D/4
08:03CET
35. 32 Automoto klub Pačejov v AČR Terš Jiří Vítovec Pavel CZE Škoda Favorit 136 L E/1
08:04CET
36. 44 Historic Rally Club Finland Lajunen Lauri Arola Arto FIN Triumph TR7 C/3
08:05CET
37. 46 Historic Rally Club Finland Hyvärinen Jari Ala-Turkia Jarno FIN Volvo Amazon 122 S B/4
08:06CET
38. 47 Fiorito Carlo Fiorito Carlo Germano Vincenzo ITA BMW 2002 TI B/4
08:07CET
39. 49 SK Villu Mättik Villu Maslenikov Arvo EST Lada 2101 C/1
08:08CET
40. 50 Historic Rally Club Finland Anttalainen Pekka Hietaniemi Antti FIN Škoda Felicia Super A/2
08:09CET
41. 51 K.I.T. Racing CS, s.r.o. Neumann Vlastimil Hlavatý Martin CZE Ford Escort RS Cosworth F/7
08:17CET
42. 52 Káňa Jiří Káňa Jiří Vybíral Ivo CZE Ford Sierra RS Cosworth E/4
08:18CET
43. 57 Kotrmon Libor Kotrmon Libor Kolivošková Veronika CZE Ford Escort RS Cosworth F/7
08:19CET
44. 54 Enge Tomáš Enge Tomáš Engová Lucie CZE Ford Escort RS 2000 D/3
08:20CET
45. 53 GO+Cars GO+EAuto Olchawski Grzegorz Wroński Łukasz POL Audi Quattro A2 E/7
08:21CET
46. 73 Klik Martin Klik Martin Frei Jan CZE Lada VFTS E/6
08:22CET
47. 68 Hýbner Vratislav Hýbner Vratislav Jonášek Jiří CZE Peugeot 205 Gti E/3
08:23CET
48. 56 Rallye Klub Liberec Rejchrt Michal Kubín Dominik CZE Ford Escort RS 2000 C/3
08:24CET
49. 63 Blažek Stanislav Blažek Stanislav Krčma Petr CZE Opel Astra GSi F/6
08:25CET
50. 58 Krejča Jan Krejča Jan Šárka Pavel CZE Škoda 130 LR E/5
08:26CET
51. 61 Hustý Petr Hustý Petr Kouřil Rudolf CZE Mercedes-Benz 190 E E/4
08:27CET
52. 64 Stolarek Teodor Stolarek Teodor Jaros Adam POL Suzuki Swift GTi E/1
08:28CET
53. 55 Budil Stanislav Budil Stanislav Vejvoda Petr CZE BMW 2002 C/3
08:29CET
54. 60 Radouň Motorsport z.s. Michálek Petr Maryška Roman CZE Suzuki Swift GTi E/1
08:30CET
55. 65 Vyorálek Lumír Vyorálek Lumír Olejník Radek CZE Lada VFTS E/6
08:31CET
56. 69 Volf Tomáš Volf Tomáš Donoval Milan CZE Peugeot 205 Gti E/3
08:32CET
57. 75 Klepáč Martin Klepáč Martin Cibulka Michal CZE Peugeot 205 Gti E/3
08:33CET
58. 95 Maier Pavel Maier Pavel Gottfried Oldřich CZE Ford Escort RS 1600 C/3
08:34CET
59. 67 Automoto klub Pačejov v AČR Fadrný František Fadrná Libuše CZE Lada VFTS E/6
08:35CET
60. 62 Bělohradský Tomáš Bělohradský Tomáš Rieger David CZE BMW 318 iS F/6
08:36CET
61. 79 Kratina Petr Kratina Petr Pfajfr Tomáš CZE BMW 2002 TI C/3
08:37CET
62. 71 Bezemek Jan Bezemek Jan Těšínský Petr CZE Škoda 130 L E/1
08:38CET
63. 70 Štolfa Jindřich Štolfa Jindřich Hawel Zdeněk CZE Škoda 130 L E/1
08:39CET
64. 76 Auto Klub Tišnov z.s. Kovanda Jaromír Valla Tomáš CZE Škoda Favorit 136 L F/5
08:40CET
65. 77 Křišťan Jiří Křišťan Jiří Kraucher Martin CZE Škoda 110 L Rallye C/0
08:41CET
66. 78 Pošumavský auto moto klub v AČR Touš Radek Hronek Lukáš CZE Škoda 120 S C/1
08:42CET
67. 72 Hadáček Petr Hadáček Petr Červený Tomáš CZE Škoda 130 LR E/5
08:43CET
68. 81 Sekyra Miloš Sekyra Miloš Bašta Pavel CZE BMW 318 iS F/6
08:44CET
69. 86 Svoboda Bohumír Svoboda Bohumír jun. Soběhart Zbyněk CZE Škoda 1000 MB C/0
08:45CET
70. 87 Ježek David Ježek David Rubáš David CZE Škoda 110 L C/0
08:46CET
71. 82 Kolář Petr Kolář Petr Kolář Pavel CZE Škoda 130 RS D/1
08:47CET
72. 92 Kotek Jiří Kotek Daniel Kotek Jiří CZE Škoda 130 LR E/5
08:48CET
73. 93 Švec Václav Švec Václav Chaloupka Petr CZE Škoda 130 L E/1
08:49CET
74. 91 Pošumavský auto moto klub v AČR Jung Václav Vaňková Petra CZE Lada VFTS E/6
08:50CET
75. 89 Pošumavský auto moto klub v AČR Klíma Jindřich Červený Dušan CZE Lada VFTS E/6
08:51CET
76. 90 Pošumavský auto moto klub v AČR Sázavský Josef Jílek Lukáš CZE VAZ 2103 MTX C/2
08:52CET
77. 88 Horčík Karel Horčík Karel Flaska Jan CZE Škoda 130 L E/1
08:53CET
78. 85 Svoboda Bohumír Svoboda Bohumír Trojan Ivan CZE Škoda 120 S Rallye D/1
08:54CET
79. 96 Kovařík Oldřich sen. Kovařík Oldřích sen. Kovařík Oldřich jun. CZE Škoda Octavia TS A/2
08:55CET
80. 94 Halady Zdeněk Halady Zdeněk Haladyová Iveta CZE Škoda Favorit 136 L F/5
08:56CET
RALLY-BEZPECNE.CZ